Špalíková dlažba


Základní způsoby použití

Dřevo je vhodné všude tam, kde jsou požadavky na dobré elastomechanické a tepelněizolační vlastnosti, tlumení hluku a prašnosti, elektrickou nevodivost, snadnou opravitelnost poškozené části, poměrnou lehkost, zdravotní nezávadnost a šetrnost k přírodnímu prostředí.

Špalíková dlažba je vyrobena z přírodního materiálu a jedna z jeho dobrých vlástností je že V létě nesálá nahromaděným teplem a v zimě naopak nestudí přižemž není zanedbatelná i jeho estetická stránka.

Dřevěná špalíková dlažba se hodí díky svým dobrým fyzikalním a mechanickým vlastnostem jak do interiéru, tak i do exteriéru. Navíc Je to přírodní materiál který je předurčen do všech prostor a má dlouhou životnost.

Špalíkové dlažby se neustále rozšiřují a to nejen v hystorických objektech odkud je můžete znát z dávných časů. Hojně se využívají ve stájích, těžkých i lehkých provozech, kde zabraňují poškození výrobků. Dále se s ní můžeme setkat na mostech, tunelech kde se dřívě používali pro své izolažní vlastnosti.


V posledních letech se špalíky (špalíková dlažba) díky své kráse čím dál tím více a více rozšiřuje do domácností na podlahy a jako součást zahrad, bazénů, teras, dále pak na cesty, cestičky, do restaurací, nakůpních center, průchodů, průjezdů a stájí.