Špalíková dlažba


Dřevená špalíková dlažba se dle určení pokládá do:

Exteriéru

Máme 2 možnosti pokládky. Tam kde není zajištěna ochrana proti vodě, tak se pokládá stejně jako dlažební kostky do štěrkopískového lože a spáruje se křemičitým pískem - musí být zajištěn odvod vody. Druhý způsob je pokládka přilepením polyuretanovými lepidly(dříve asfaltem), kde musí být zajištěna ochrana proti namočení špalíků a musí být zamezeno vzlínání zemní vlhkosti

Interiéru

Pokládá se stejně jako interiérové dřevěné podlahy, s tím rozdílem že se můsí lepit polyuretanovými lepidly. Povrchová úprava se provádí broušením, napouštěcími oleji a vyrtvrzovacími vosky.

Dlažbu si můžete položit sami, ale doporučujeme Vám poradit se ohledně pokládky se specializovanou firmou. Jestliže nemáte žádné zkušenosti s prací se dřevem jako takovým tak doporučujeme přenechat pokládku přímo specializované firmě, která se pokládkou zabývá. Dřevěná špalíková dlažba nesmí nikdy být položena mezi pevné překážky !
Dřevo je přírodní materiál a má hydroskopické vlastnosti. Díky těmto vlastnostem je schopno měnit svůj objem(rozměry), na což by jsme měli při pokládce vždy brát v potaz. Při pokládce se musí zachovávat dilatační spáry !!!


V případě zájmu Vám můžeme zajistit pokládku špalíkové dlažby naší firmou